Masz ochotę na nowe, dzikie smaki? Coś całkowicie niebanalnego, zaskakującego, wprowadzającego Twoje kubki smakowe na wyższy poziom wtajemniczenia. Taka właśnie jest dzika kuchnia. Warsztaty, które nauczą Cię jak wykorzystać to, co rośnie wokół nas w codziennej diecie.

 

Leniwe z pokrzywą, gwiazdnicą i podagrycznikiem

 

Przygotujesz wszystkie dania bez użycia prądu, na ogniu, dzięki czemu, potrawy zyskają niepowtarzalny aromat. Każdy dodatek  do dania, jak na przykład majonez, wykonywane są ręcznie, od podstaw. To wszystko sprawia, że całość dzikiego menu staje się spójna i wyjątkowa. 

 

Podczas warsztaów panuje niesamowicie przyjazna atmosfera

 

Nauczę Cię także jak dobierać poszczególne zioła do siebie i jak oddtworzyć smaki naszych przodków w domowych warunkach. Nasi przodkowie jedli prosto, wykorzystywali sezonowe rośliny, warzywa i owoce. To sprawiało, że ich kuchnia pełna była wartościowych substancji odżywczych. Taka dieta leczy całe nasze ciało.  Warto więc wrócić do korzeni!

 

Podpłomyki ziołowe a do tego ukręcony ręcznie majonez na oleju z nagietka

 

W zasięgu ręki masz darmowe pożywienie, więc warto zaznajomić się z wiedzą, jak zaspokoić głód tym co rośnie wokół Ciebie. Zioła, które rosną wokół nas nie tylko potrafią zaspokoić nasz głód, ale również mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Dostarczają cennych i wartościowych składników, których nie znajdziesz w sklepowych produktach pełnych chemii, antybiotyków oraz innych substancji negatywnie wpływających na nasze podstawowe funkcje życiowe.  Nauczę Cię jakie zioła warto zbierać, jak je właściwie rozpoznawać oraz skąd pozyskiwać.

 

Ugniatanie makaronu pokrzywowo-podagrycznikowego

 

Moje warsztaty to przedewszystkim dobra zabawa. Nie obowiązują tu sztywne zasady. Gotujemy intuicyjnie, smakujemy, doświadczamy. Efekt finalny to uczta dla naszych zmysłów. Aromaty ziół unoszące się w powietrzu wprawiają nas w błogi nastrój. Jadalne kwiaty, sprawiają, że dania stają się kolorowe i mówią: „Zjedz mnie!”.  

 

Kolorowa dzika kuchnia to także aromatyczne kwiaty jadalne – nagietek, nasturcja, chaber bławatek

 

Podczas warsztatów przygotujecie dania, które są banalnie proste, a jednocześnie ich smak, zapach i wygląd nie odbiega niczym od tych serwowanych w najlepszych „nowoczesnych” restauracjach. Z warsztatów wyjdziecie z workiem pełnym wiedzy na temat ziół, inspiracji kulinarnych oraz przede wszystkim z brzuchami pełnymi wartościowych kalorii!!! 

 

To danie wygrało pierwsze miejsce w konkursie „Odkryj w sobie dzika”

 

Dzika kuchnia to nie tylko potrawy, przecież trzeba czymś ugasić pragnienie. Podczas warsztatów przygotujecie aromatyczne lemoniady. Będą aż trzy rodzaje – lemoniada kwiatowa, ziołowa oraz z dodatkiem żywego octu owocowego np. z żurawiny błotnej. Spróbujecie także leśnej kombuchy oraz innych ziołowych polewajek 😉

 

Sezonowe lemoniady ziołowo-kwiatowe. Ich aromat zaskoczy niejednego smakosza 😉

 

Warsztaty odbywają się w grupach od 15 do 25 osób. Zwieńczeniem jest wspólna uczta dla podniebienia. Wybór dań jest naprawde przeogromny i zależy od Waszych kulinarnych upodobań. Zazwyczaj jest to kuchnia wegetariańska (niejeden mięsożerca wyszedł zaskoczony z warsztatów ;-)), jednak jak najbardziej możemy wykonać dania mięsne. Dla mnie najważniejsze jest, aby wprowadzić do menu aromaty świeżo zebranych ziół, owoców i warzyw sezonowych, które zamieniają zwyczajne potrawy w coś wyjątkowego.

 

Ziołowe podpłomyki oraz warzywa pieczone z masłem czosnkowo-nagietkowym

 

Zapraszam Was na kulinarną ekspedycję!!! Jeśli jesteście chętni, lub potrzebujecie więcej informacji zapraszam do kontaktu:

nr.tel. 697105391, adres email:chwastowepole@gmail.com

Przykładowe Menu:

Przystawka- pokrzywowe podpłomyki z masłem czosnkowo-nagietkowym, z sezozonowymi warzywami okraszone macierzanką piaskową.

Sałatka– sezonowe warzywa z podagrycznikiem, gwiazdnicą, komosą wzmocnione ziołowym vinegrette z chili lub pesto z podagrycznika

Pierwsze danie – gołąbki z kaszą i grzybami leśnymi zawijane w liście podbiału w sosie pomidorowo cząbrowym

Danie główne- Swojski makaron nagietkowy z kremowym sosem z suszonymi pomidorami i szczawikiem zajęczym

Do picia– trzy rodzaje lemoniad – ziołowa, kwiatowa oraz z sezonowym octem owocowym np z żurawiny

Wszystkie dania przygotowyjemy na wolnym powietrzu, bez użycia prądu, na ogniu. Potrawy serwowane są na ekologicznych talerzach biodegradowalnych. Nie używamy także plastikowych sztućców!!!

 

Gotujemy intuicyjnie, bez użycia gotowych receptur. Dlatego nasze dania są tak aromatyczne i „dosmaczone” w każdym calu