Razem z Kołem Gospodyń Wiejskich w Sławkach zorganizowałyśmy warsztaty kosmetyki naturalnej dla dzieci i dorosłych. Głównym zamierzeniem warsztatów było szerzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz nauka jak w prosty sposób z ogólnodostępnych produktów można samodzielnie wykonać podstawowe kosmetyki do pielęgnacji ciała.
Ku mojej uciesze, zainteresowanie warsztatami i tematyką kosmetyków naturalnych przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Wśród  chętnych znajdowały się nie tylko dziewczynki i kobiety ale także chłopcy, którzy aktywnie i zainteresowaniem się angażowali.
Pierwszym etapem warsztatów było zapoznanie uczestników z aktualnymi zasadami właściwej pielęgnacji ciała oraz zagrożeniami jakie niesie za sobą stosowanie kosmetyków, które mają w składzie szkodliwe substancje. Wspólnie wykonaliśmy test, który pokazał jaki rodzaj skóry ma dany uczestnik warsztatów, dzięki czemu mogliśmy dobrać odpowiednie oleje do każdego rodzaju cery.

Następnie zakasaliśmy rękawki i wzięliśmy się za produkcję naszych mazideł. Wszyscy uczestnicy w skupieniu z zegarmistrzowską precyzją odmierzali surowce potrzebne do wykonania kosmetyku. Tu liczy się każdy gram, więc dokładność jest jak najbardziej wskazana 🙂

A oto co wspólnymi siłami wykonaliśmy:

1. Balsamik do ciała z woskiem pszczelim
2. Ryżowy peeling do ciała
3. Peelingujące mydełka co ciała
4. Tonik z płatków róży
Całe przedsięwzięcie umilił nam poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sławkach.
Szczerze powiem, że prowadzenie zajęć sprawiło mi ogromną przyjemność. Miło jest widzieć jak młodsze pokolenie jest chętne do zdobywania wiedzy w tematyce ekologii. W końcu to od nich wkrótce będzie zależało w jakim stanie będzie nasza planeta. Uczmy dzieci dbać o Ziemię i szanować to czym nas obdarowuje a ona na pewno odwdzięczy się tym samym.